Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила під час спільної прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом, що часи, коли Німеччина і Європа могли повністю покладатися на всесильного партнера в особі Штатів, пройшли і тепер вони повинні брати на себе більше відповідальності, передає Укрінформ.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, Ангела Меркель, США, ФРГ, ЕС

Німецький канцлер упевнена, що Німеччина і Євросоюз повинні брати на себе більше відповідальності.

«Час післявоєнного порядку, що тривав понад 70 років після війни, минув», — наголосила канцлер.

За її словами, європейці не можуть собі дозволити покладатися на те, що коли конфлікти відбуваються біля їхнього порогу, хтось інший з’явиться і врятує.

«Ми повинні вносити свій вклад і цей внесок повинен рости в найближчі роки», — зазначила Меркель і пояснила, що це стосується і військової участі, і завдань надання допомоги на розвиток інших країн, і боротьби з причинами міграції.

Також вона заявила, що Німеччина «повинна вчитися грати свою роль».

«ФРН — велика й економічно потужна країна, але у військовій і політичній сфері їй ще багато що належить зробити», — визнала канцлер.

При цьому вона відзначила надзвичайну важливість трансатлантичних відносин та надійного партнерства Євросоюзу і США, в тому числі в НАТО.

Раніше Меркель вже заявляла, що європейці повинні вчитися більше розраховувати на власні сили.

Пізніше цю думку підтримав глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, заявивши, що Європа повинна усвідомлювати свою відповідальність, оскільки покладатися на США так, як раніше, вже не можна.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube