«Україна – Європа». Такі реклами перевізників зараз можна побачити в багатьох українських містах. «Україна – Росія» вже менше, хіба старі погано обдерті оголошення типу «Нашесело – Пітембург».

Європа, Україна, Польща, люди, захід, Begemot

Європейський трамплін: Україна вже там, а Європа вже тут

Наші міста, особливо на Західній Україні, нагадують трамплін до Європи. З кожного стовпа тепер обіцяють візову підтримку, а в кожному вікні флаєрки, що допоможуть знайти найкращу роботу в Польщі.

Читайте також: «черный список» псевдо политологов

Ні, в нас не тільки всі машини на литовських, чеських і польських номерах. Вулицями кілька разів на день можна побачити автобуси – як Рівне – Гдиня чи Суми – Варшава. Нетутешні за своїм комфортом.

Але це не тільки тут, по той бік так само. Якщо з автобуса Рим – Вільнюс на вокзалі у Кракові вийде пані, скаже «лонтано-лонтано» водієві, то не факт, що за хвилину ви з нею не обговорюватимете, чи можна тут курити українською. А потім під’їде Прикарпаття-експрес.

Якщо в Катовіце довго сперечатися між собою, як правильно щось сказати по-польськи, то продавець цієї «Жабки» чи «Мавпки» не витримає і скаже – нумо вже українською, ви ж наші.

У парках Падуї лунає мова Шевченка, а на будівництвах Ґданська – Подерв’янського. І, здається, вже не важливо, візьмуть нас у Європу чи ні. Бо Україна вже там, а Європа вже тут. І це тільки початок ;-)

ИСТОЧНИК pavlova

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube