Пан Президент та його представники у Парламенті 5 разів за один сьогоднішній ранок пафосно відрапортували: «Цим Законом про Антикорупційний суд ми завершуємо реформу судочинства та формування структури антикорупційних органів».

завершуємо, реформа, судочинство, Антикорупційний, суд, президент, парламент

…Боже мій, тобто «реформ» вже «145», я правильно розумію?

В яких же різних всесвітах ми з ними живемо..! І в різних країнах, вочевидь.

Питання, як ці різні «краіні» об’єднати в одну і за одними правилами — мирним еволюційним шляхом; та коли вони нарешті зрозуміють, що фейки не пройдуть. Що суспільство вимагає нових правил і конкретних результатів, а не нових шоу.

І чим старшим стає нове покоління українців, які народилися вже в незалежній державі, тим важче буде старими цирковими трюками, стрибками біля трибуни та вишиванковими хороводами у телевізорі утримувати владу.

Грядуть цікаві часи.

Закон прийнято, застережень і питань до нього – безліч. (В попередньому пості розписала лише ті, які встигли вивчити за годину після появи тесту).

«Дякую за чудовий подарунок на четверту річницю мого президенства!» – говорить у ВР Порошенко.

Як іронічно і смішно це звучить, особливо після того, як більше року Президент гальмував навіть внесення проекту.

Закон із такою пафосною красивою назвою прийнято, а присмак гіркоти і «разводу» залишився.

Ну що ж, працюємо далі.

«Антикорупційні» трюки: як тільки що Громадську Раду Міжнародних Експертів виключили з процесу оцінювання кандидатів роздали проект рішення Комітету щодо Закону про Антикорупційний Суд.

Історія така:

[1]
«Якщо мінімум у 3 членів Громадської ради (з 6 загалом) є заперечення щодо доброчесності конкретно кандидата, вони мають право лише ініціювати спільне засідання із ВККС, чи співбесіду кандидата» .

Фактично такого поняття, як засідання Громадської Ради – більше не існує, і НЕ ІСНУЄ інституційності самої Ради.

Якщо вони у якийсь свій спосіб без засідань (і без оплати своєї роботи чи приїзду в Україну) не ініціюють щодо конкретного кандидата спільного засідання з ВККС, то цей кандидат вважають супер доброчесним апріорі.

[2]
Прибираються всі іх повноваження зі статті 9 щодо Громадської Ради, які були у Законопроекті.

У них НЕМАЄ більше своїх засідань, вони НЕ розглядають питання по кожному кандидату, вони НЕ надають висновок ВККС щодо відповідності/невідповідності кандидата.

Прибирається іх право навіть делегувати свого представника на засідання ВККС щодо кваліфікаційного оцінювання кандидата.

Прибирається право члена Громадської Ради брати участь у засіданнях Ради (бо таких засідань більше немає у законі).

Фактично, членам Громадської Ради залишається лише право ініціювати спільне з ВККС засідання щодо конкретно кандидата, де буде розглядатися питання.

Як це зможе зробити Громадська рада без оцінювання кожного на своїх засідання по кандидатам, без обговорення, без збору на засідання, без оплати іх роботи – не зрозуміло.

Цукерка, як завжди, із лайном.

І ЩЕ:

[3]
членами Громадської ради міжнародних експертів тепер можуть бути громадяни України: пункт 8 рішення комітету.

В тому числі українські прокурори, бо редакція не передбачає міжнародного досвіду, а лише здійснення судочинства у справах, «пов’язаних з корупцією» в інших країнах.

Читайте також: Бойовики на Донбасі до сих пір ображені на українських військових

Президент, як завжди, грає з країною у наперстки: от як цікаво може бути, Громадська рада МІЖНАРОДНИХ експертів може складатися, як я розумію, виключно з українських громадян. І, як орган, втрачає свою інституційність.

І ще одне:

[4]
За проектом Комітету, на спільному засідання ВККС та Громадська Рада спільно ухвалять рішення про «відповідність критеріям» кандидата – але у цього рішення НЕМАЄ жодних правових наслідків!

Так як у Законі про судоустрій рішення, після якого кандидати вибувають з конкурсу, назвивається «рішення про НЕПІДТВЕРДЖЕННЯ здатності здіснювати правосуддя» і тільки так!

Терміни змінити комітет не пропоную, отже, банально рішення спільного засідання – це бумажка, яка ні на що не впливає юридично.

До речі, в документі 3 помилки:

На сторінці 2 Комітет пропонує виключати частини зі статті 12, яких у цій статті і так НЕМАЄ!

Виявляється, це «опечатка», насправді виключається пункти зі статті 9 як раз про повноваження Громадської Ради.

Зрозуміло, писали-то о 5 ранку лівою ногою. Який фейл…

І три роки одне і те саме.

ИСТОЧНИК Альона ШКРУМ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube