Незаконно затриманий в окупованому Криму фігурант справи «Хізб ут-Тахрір» Узеір Абдуллаєв перебуває в критичному стані, заявила 30 квітня у Twitter прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, СІЗО, Крим, Узеір Абдуллаєв

Міністерство закордонних справ України вимагає допустити до незаконно затриманого в окупованому Криму Узеіра Абдуллаєва українських лікарів, заявила речниця МЗС Мар’яна Беца.

«У СІЗО Сімферополя у критичному стані знаходиться незаконно затриманий Узеір Абдуллаєв. Час пішов на години», – написала Беца.

 

За її словами, МЗС України вимагає допустити до Абдуллаєва українських лікарів.

Правозахисниця, координатор «Євромайдан SOS» Олександра Матвійчук із посиланням на матір політв’язня повідомила, що в Абдуллаєва – зараження крові.

Його заарештували 13 жовтня 2016 року після хвилі обшуків в окупованому Криму. Абдуллаєву висунули обвинувачення за ч. 2 ст. 205.5 Кримінального кодексу РФ за членство в організації «Хізб ут-Тахрір».

«Хізб ут-Тахрір» – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об’єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність «Хізб ут-Тахрір» на території країни заборонено.

У межах українського законодавства «Хізб ут-Тахрір» є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube