Формула «Роттердам +» привела до збалансування ціни на вугілля, що дозволило протягом останніх двох років шахтам додатково отримати 5,4 млрд. гривень. Таку думку озвучив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.    

Формула "Роттердам +", ціна вугілля, Волинець, шахтарі, прибуток, Україна, новини

«Ціну необхідно було збалансувати на вугілля. Справа в тому, що починаючи з 2014 року, протягом 2015 року, 2016- го 2017-го завозили вугілля з-за кордону по 100 доларів за тонну і значно вище. А для держшахт ціна була нижче в рази. З березня 2016 по березень 2018 року, за 2 роки ціну на вугілля подвоїли (внаслідок застосування формули «Роттердам +»). І за ці два роки шахти отримали додатково 5,4 мільярда гривень, ці кошти пішли на зарплати шахтарям» , — зазначив Михайло Волинець.

На його думку, на жаль, шахтам все одно не вистачає коштів на розвиток шахт, на технічне оснащення, на забезпечення техніки безпеки. І очікувати нарощування видобутку поки не доводиться.

«По-перше, держпідтримку в односторонньому порядку держава скасувала — припинила виділяти на розвиток вугільної галузі. У той же час ціна (довгий час) була збалансована, вона не була справедливою. Не оснащуються необхідним обладнанням лави. Або, якщо оснащуються, то старим обладнанням, на жаль. І шахти вже доведені до такого стану, що вони не можуть добувати великі обсяги вугілля, видавати на гора», — повідомив Михайло Волинець.

Як повідомлялося раніше, голова Всеукраїнської енергетичної асоціації Василь Котко відзначив, що формула «Роттердам +» забезпечила генеруючі компанії ресурсом для імпорту вугілля, необхідного під час опалювального періоду.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube