У разі захоплення українськими силовиками російських суден РФ має брати в заручники українських моряків для подальшого обміну. Про це 20 квітня заявив завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатії Московського гуманітарного університету Микола Платошкін в ефірі телеканала «Россия 1».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media,  брати в заручники українських моряків, Росія

Завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатії Московського гуманітарного університету Микола Платошкін у зв’язку із захопленням в Україні кримського риболовецького судна «Норд» запропонував РФ захоплювати українських моряків.

«За українським законодавством, будь-яку людину, росіянина, який відвідує Крим, уважають злочинцем. І ми маємо на це реагувати дуже жорстко. В який спосіб? Ну, якщо ще раз, хоч один корабель буде захоплено, треба перевірити якийсь український корабель, знайти там підкидні листи від Юлія Цезаря до Маркау Юнія Брута, символіку «Ісламської держави» у жовто-блакитних тонах, ну і ще щось», – заявив він.

Платошкін пояснив, що потім захоплених українців можна буде обміняти на громадян РФ.

«Щоб більше ніколи нікому не кортіло пхати свого носа у наш, російський, город», – підкреслив завкафедри.

Він додав, що всім українським чиновникам, які мають стосунок до захоплення кримського риболовецького судна «Норд» потрібно заборонити в’їзд на територію Росії.

«І членам їхніх сімей. Будь-яку власність цих громадян на території Росії має бути конфісковано і з цих грошей має бути виплачено допомогу сім’ям моряків», – підсумував Платошкін.

Українські прикордонники затримали риболовецьке судно «Норд» із Керчі 25 березня за 15 миль від Обитічної коси в Азовському морі. Траулер відконвоювали до Бердянська Запорізької області. На борту перебувало 10 членів екіпажу. 30 березня прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила, що суд санкціонував арешт «Норда».

6 квітня суд заарештував капітана судна «Норд» до 31 травня, його підозрюють у порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України). Членів екіпажу судна оштрафували.

10 квітня капітана судна Володимира Горбенка відпустили під заставу. Після цього він прибув на допит у Службу безпеки України. Члени екіпажу судна «Норд» також були на допиті.

Цього самого дня капітана повідомили про нову підозру у скоєнні злочину за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). 11 квітня херсонський суд відпустив Горбенка під особисте зобов’язання із забороною відвідувати Крим.

12 квітня спікер міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що екіпаж «Норд» перебуває на території України у статусі заручників.

19 квітня двоє членів екіпажу судна «Норд» обманним способом змогли вилетіти з Києва до Білорусі і пізніше прибули на півострів.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube