Є такий персонаж, або радше персонажиня (персонагиня, якщо собі хочете), який називається «зла жіночка». Зазвичай «зла жіночка» працює у будь-яких державних структурах, тому лише там можна з нею перетнутись.

зла, жіночка, державних, структурах, бюрократія, безсилий, система, совкова

«Зла жіночка» не володіє ані найменшими характерними ознаками звичайної вихованості чи бодай краплею привітності. Ця функція у неї навіки-вічні відсутня.

«Зла жіночка» завше кричить на тих, хто намагається у неї щось спитати. У кращому випадку вона просто тобі невдоволено пробурмоче: «Пані, а я звідки маю знати, якшо ви не знаєте?».

«Зла жіночка» здебільшого носить пишну і густу шевелюру, але це аж ніяк не найголовніше у ній. Важливіше те, що «зла жіночка» кожнісінького разу залишає по собі наднеприємний присмак, щойно ти переступаєш поріг будь-якої державної структури.

І ти думаєш собі, ну може це єдина така «зла жіночка» у цій клятій установі, але ні. Кожного разу ти вкотре натрапляєш на ту ж «злу жіночку». Ніби іншу, але й ту саму.

Це як якийсь дурнуватий вірус, що шириться у повітрі. «Зла жіночка» перевтілюється з однієї в іншу, увесь час намагаючись тобі натякнути: «А нічого ти тут не зробиш так просто. Я заплету і обтяжу тебе у цій бюрократії як тільки зможу».

Коли ти показуєш «злій жіночці» свій ID-паспорт, вона претензійно тобі каже: «А де код??? Мені треба код.» І ти терпеливо намагаєшся їй, наче малій дитині пояснити, що мовляв, код якби вписаний у ID-паспорт, проте вона революційно та непереборно веде далі: «Нє, мені треба ваш код, окремо на листку!». У такі моменти ти розумієш, що абсолютно безсила перед цієї «злою жіночкою.»

«Зла жіночка» залишається недосконалим зображенням нашої все ще совкової системи. І наче все змінюється. Безліч реформ, нових рухів і всяке таке, але ця «зла жіночка» безперервно трапляється на твоєму шляху, як повне віддзеркалення. І ось так ти починаєш не переносити всього, що стосується державних установ і на кшталт.

Хоча може ця «зла жіночка» десь дуже глибинно у своїй душі зовсім не зла. Може вона найдобріше і наймиліше вразливе створіння під прицілом злішої за неї системи.

ИСТОЧНИК Єва РАЙСЬКА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube