Міськрада Львова просить міністра освіти на науки Лілію Гриневич зробити християнську етику обов’язковим предметом у школі.

обов'язковим, християнська етика, школи, освіта, Львів, Україна

«Без духовного відродження суспільства на християнських цінностях неможливо мріяти про побудову суверенної, гуманної, цивілізованої правової держави», – йдеться у зверненні, прийнятому 19 квітня.

Правдивість документу «Українській правді. Життя» підтвердила депутатка від «Самопомочі» Юлія Хомчин, яка не голосувала за рішення.

Зважаючи на «численні звернення релігійних організацій», місцеві депутати просять Гриневич:

  • Запровадити у всіх навчальних закладах «християнську етику» обов’язковим предметом.
  • Формувати християнський світогляд при викладанні усіх християнських дисциплін, особливо природничого спрямування.
  • Відновити обов’язкове викладання предмету «Релігієзнавство».
  • Запровадити у всіх навчальних закладах всіх рівнів акредитації спецкурси: «Християнська філософія», «Християнська психологія та педагогіка», «Християнська соціологія».

«Це не рішення ради, а звернення за ініціативою «Свободи», – розповіла Хомчин.

Ініціатор звернення депутат міськради від ВО «Свобода» Тарас Гупало не зміг пояснити ZAXID.NET чи справді мається на увазі запровадження християнської етики не лише у школах, але й у дитсадках, коледжах і ВНЗ.

Читайте також: Новости Крымнаша. Эпоха Интернета в Крыму подходит к концу

Натомість прес-секретарка Львівської міської організації ВО «Свобода» Анна-Марія Задерецька уточнила, що мова йде лише про школи.

Звернення з проханням запровадження християнської етики як обов’язкового предмету підтримали представники усіх фракцій Львівської міськради (окрім БПП), що були присутні у залі під час вечірнього голосування, проте жодна фракція не проголосувала повним складом.

За проголосували шестеро депутатів «Свободи» (з восьми), п’ятеро з Громадянської позиції» (з шести), п’ятеро з «Народного контролю» (з шести), двоє з п’яти депутатів УКРОПу та двоє з чотирьох депутатів «Української галицької партії».

Також за це звернення проголосував секретар міської ради Анатолій Забарило.

Найбільша у міськраді фракція «Самопомочі», що налічує 24 депутати, дала 15 голосів.

Жодного голосу не дала фракція БПП «Солідарність» – 9 з 10 її членів не були присутні у сесійній залі під час голосування, а один утримався.

ИСТОЧНИК pravda

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube