Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

Євгеній Аблов

Доленосне рішення

Суддя, що «розігнав» Євромайдан, саме цим відомий Євгеній Аблов. За останні роки Вища рада правосуддя звільнила 48 суддів Майдану. Однак 85% служителів Феміди, які ухвалювали вироки активістам під час Революції гідності, не лише залишаються на посадах, а й переобираються на вищі посади у вже реформовані суди. Система не бажає очищуватися.

Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

Рішення Аблова стало доленосним для України

9 грудня 2013 року саме Аблов підписав доленосне для України рішення — розігнати Майдан. Саме Аблов поставив цю крапку, після якої не залишилося шляху назад.

Крапку, після якої пролилася кров. Було це рішення підписане з ідейних поглядів, під тиском тодішньої влади чи з меркантильних міркувань — не відомо. Але факт залишається фактом: суддя, що підписав смертний вирок для багатьох українців не тільки на волі, а й досі займає свою посаду. Ба більше — збирається очолювати один із регіональних відділів Державного бюро розслідувань. Про «досягнення» горе-судді поговоримо далі.

Давнішній знайомий

Фігурою підвищенної уваги Євгеній Валерійович став досить давно. Про те, що він викорустовує посаду в Окружному суді м. Києва у власних інтересах громадські активісти говорили ще у 2014 році.

Так, в серпні 2014 р. суддя Аблов виніс скандальне рішення — він заборонив Фонду державного майна України провести інвентаризацію державного Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. Це потужне підприємство стратегічної, для економіки України, титанової галузі, що знаходилось в оренді у структур підконтрольних олігархічно-корупційного клану Фірташа-Льовочкіна.

У вересні того ж року Аблов виніс нове скандальне рішення про заборону Фонду державного майна України здійснювати передачу або повернення державі орендованого цілісного майнового комплексу все того ж Іршанського гірничо-збагачувального комбіната. Варто зазначити, що Євгеній Валерійович достовірно усвідомлював, що питання розірвання договору оренди не відносяться до юрисдикції адміністративного суду.

Відзначився суддя і в сфері медіа-простору.

Так, в 2015 р. він виніс корупційне рішення на користь телеканалу «Інтер» з питання продовження ліцензії. При цьому одіозний суддя не соромився з’являтися в VIP-ложі стадіону «Олімпійський» в компанії Ігоря Фурсіна, одного із співвласників «Інтера».

Також в 2016 році суддя Аблов відзначився винесенням скандального рішення, яким визнав протиправним і скасував постанову Національного Банку України та рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку «Союз», який займався відмиванням брудних грошей.

«Суддя Аблова використовує посаду у власних матеріальних інтересах. Тепер він стоїть на сторожі ненаситних апетитів олігархів Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, нехтуючи інтересами держави. Фірташ та Льовочкін за згоди Януковича отримали під свій контроль найбільш потужні підприємства стратегічної для економіки України титанової галузі, в тому числі «Кримський титан», Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГОК) та Вільногірьский гірничо-металургійний комбінат (ВГМК). Через «Кримський титан» було орендовано ІГОК та ВГМК. 5 вересня скінчився термін оренди ними державних підприємств ІГОК та ВГМК. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про припинення оренди та повернення їх під держконтроль. Проте, ще 19 серпня суддя Данилишин виніс заздалегідь незаконну ухвалу, якою заборонив проводити інвентаризацію майна ВГМК. 22 серпня суддя Аблов виніс таку ж незаконну ухвалу про заборону проведення інвентаризації майна ІГОК. Судді, заборонили державі інвентаризувати державне майно. 4 вересня судді Аблов та Данилишин винесли ухвалу – заборонити державі здійснювати будь-які дії, спрямовані на повернення майна державних підприємств ІГОК та ВГМК до проведення інвентаризації: спочатку заборонено проводити інвентаризацію, а потім через неможливість її проведення, заборонено державі повертати державне ж майно. Це зроблено суддями Абловим та Данилишиним задля того, щоб дозволити Фірташу та Львочкіну й надалі грабувати державу. Особливої зухвалості діями суддів Аблова та Данилишина надає той факт, що подібні справи не входять до компетенції адміністративного суду, в якому вони «вершать правосуддя» через не проведення люстрації» — стверджується в зверненні активістів Комітету контролю державного майна.

На Аблова навіть до суду подавали, але Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя за підсумками розгляду відмовила в притягненні до дисциплінарної відповідальності.

На той час в Україні були важливіщі проблеми, серед яких економічна криза і війна на Донбасі. Про Аблова встигли підзабути, а він в цей час вирішив обзавестися новеньким житлом.

«Бідний» суддя

В 2017 році розгорівся новий скандал з його участю: з’ясувалося, що Євгеній Валерійович отримав квартиру на 141 кв.м у центрі Києва, абсолютно безкоштовно. Трохи згодом, він квартиру продав за понад 9 млн грн, що вказав у своїй декларації. Сталося це під час Євромайдану, як раз після того як Аблов ухвалив рішення про розгін активістів на прохання громадянина, якому, мовляв, було незручно пересуватися центром столиці.

У кожному суді регулярно проводяться збори суддів – це називається суддівським самоврядуванням. В листопаді 2013-го п’ятеро суддів, що мали службове житло, на таких зборах просять:

«Передайте нам наші службові квартири у постійне користування. Бо всі квартири – голі стіни, а який суддя захоче робити ремонт за власні гроші – у службовому житлі?».

Збори суддів вирішують – колег треба підтримати.

“Я думав в гуртожитку поселитися. Сказали, що нема, вимушений був звернутися, щоб квартиру дали”, —  пояснив Аблов.

Таким чином через два тиждні після ухвалення рішення щодо розгону Майдану Аблов отримав у постійне користування службову квартиру площею 141 квадратний метр. А продавши її у 2016 — став мільйонером.

Причиною продажу квартири стала, за його словами — надмірна публічність місця проживання:

“Вимушений звідси поїхати, так як передача “Наші гроші” в своїх передачах зробила так, що дружина сказала: “Ми не хочемо більше, щоб за нами бігали, нас знімали. Забрала дітей та поїхала в Одесу”.

Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

У 2016 році Аблов перетворився зі звичайного судді на суддю-мільйонера

Після продажу службового житла у 2016-му сім’я придбала дві квартири в Одесі площею 144 та 197 квадратів.

Не дивлячись на це, люстрація службовця Феміди не зачепила, більш того, на балансі цього суду не лишилося жодного службового квадратного метру.

Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

Після «щедрих подарунків» на балансі суду не залишилося жодного квадратного метру

Суддя Аблов неодноразово скаржився журналістам на свої фінансові проблеми. Але при цьому у його дружини Юлії Аблової в Одесі були дві квартири на 350 кв.м., зареєстрований на матір котедж вартістю 5,86 млн. грн. (який Аблов, до речі, «забув» задекларувати), зареєстрована на сина квартира, автомобіль Porsche і швидкісний катер. Дружина Юлія теж суддя, а в минулому — прокурор з відкритим виробництвом за незаконне збагачення.

Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

За заявами Євгенія Валерійовича усе сімейне майно належить не йому, а дружині

Судді є юридично підкованими, тому квартира була приватизована через суд фактично законно і в найкоротші терміни з причини того, що службове житло було надано в неналежному для проживання стані.

Щоб отримати від держави квартиру, хтось стоїть в черзі десятиліттями, а хтось добре розбирається в законах і створює свої правила гри, навіть якщо й не має потреби в додаткових квадратних метрах. Шкода, що закон обходять саме ті, хто в силу своєї посади повинен діяти згідно із законом, а не в обхід. Але чому ж Феміда закрила очі на такі дії можновладців?

«Рюкзаки Авакова» дикредитували НАБУ

Дійсно, здавалося б, НАБУ має швидко «прикрити» такого добропорядного громадянина. І дійсно, справа про «незаконне збагачення» відкривалася ще в 2016 році, але з тих пір ніяких кроків від правосуддя не видно. Навіть після того, як у 2017 році з’ясувалося, що рішення про законність скандальних «рюкзаків Авакова» виносив саме Аблов.

Колегія суддів, у складі головуючого Євгена Аблова, суддів Ігоря Смолія та Павла Григоровича відмовилися скасовувати рішення конкурсних торгів, по яких у лютому 2015 року закуповувалися «рюкзаки Авакова». Також судді не захотіли визнавати протиправними дії посадових осіб МВС під час закупівлі. Про це стало відомо з постанови Окружного адмінсуду міста Києва від 10 липня.

Судовий позов на МВС подало ТОВ «Ібіс», яке теж було учасником торгів по «рюкзаках Авакова» і їх програло. Заяву до Окружного адмінсуду товариство подало більш ніж через два роки, 8 червня 2017 року. І вже 10 липня суд цю заяву розглянув.

У справі також були залучені третіми особами решта учасників торгів у тендері: переможці  ТОВ «Дніпровенд» та  ФОП Плигачов і ті фірми, що закупівлю програли –  «Таллегпром» та хорватська компанія «Kroko proizvodnia i razvoj».

ТОВ «Ібіс» заявило, що пропозиції «Дніпровенду» та Плигачова мають бути відхилені, тому що, зокрема, на деяких документах відсутні підписи Плигачова або його представника,  а «Дніпровенд» не надало документів, що воно зареєстроване платником податку на додану вартість та стоїть на обліку у податковій і пенсійному фонді. Також у «Дніпровенду» не було документів по фінансовій звітності, протокольне рішення комітету конкурсних торгів підписувала посадова особа, яка не була членом цього комітету, а результати торгів не оприлюднили на сайті МВС протягом трьох днів з дати затвердження звіту про результати торгів.

У позові «Ібіс» послалося на акт позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС за період з 01.12.2014 по 01.05.2016, складений Держфінінспекцією  у червні 2016 року.

Із третіх осіб до суду ніхто не прийшов, хоча вони й були повідомлені належним чином. Тому суд на чолі з Абловим ухвалив розглядати справу «в порядку письмового провадження» – тобто, в закритому режимі, спілкуючись одне з одним листами.

10 липня суд відмовив ТОВ «Ібіс», зауваживши, що відхиляє всі посилання позивача «на виявлені ревізією окремі недоліки» під час закупівлі «рюкзаків Авакова», оскільки «останні загалом не свідчать про допущення МВС України та/або комітетом з конкурсних торгів порушень порядку оприлюднення інформації про застосування переговорної процедури закупівлі та/або порушень, які вплинули на об’єктивність визначення переможців закупівлі».

Нагадаємо, у лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ «Дніпровенд» на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 млн грн. та ФОП Плигачов на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року вийшло журналістське розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову. В мережі інтернет з’явилося відео, зняте прихованою камерою у кабінеті заммінстра МВС Сергія Чеботаря. На ньому видно, як особа, схожа на сина міністра Авакова, обіцяє поставити відомству велику партію рюкзаків, а замміністра ще до оголошення тендеру обіцяє їх закупити. Згодом з’ясувалося, що «Дніпровенд» користувалася номером телефону харків’янина Володимира Литвина, який є другом у соцмережі Фейсбук Олександра Авакова.

Кримінальне провадження по «рюкзаках Авакова» відкрито Генпрокуратурою в липні 2015 року, тодішній генпрокурор Шокін передав його за підслідністю військовій прокуратурі, а від квітня 2016 року ГПУ передала справу Національному антикорупційному бюро.

Колегія у складі Євгена Аблова, Ігоря Смолія та Павла Григоровича була також на суді Романа Насірова проти Деркажвної фіскальної служби, в якому адвокати Насірова намагалися перекинути звинувачення керівника фіскалів на його підлеглих. Тоді Аблов та його колеги теж вирішили розглядати справу в письмовому провадженні, оскільки на суд не приїхали представники ДФС.

Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

З Абловим не змогли розібратися навіть в НАБУ

Юрист, член громадської ради при НАБУ і адвокат Небесної сотні Роман Маселко прокоментував тодішні події так:

«МВС виступило з офіційною заявою стосовно справи «рюкзаків Авакова» і затримання сина Авакова. У цій заяві прекрасне все. Хоча б те, що Аваков використовує усе міністерство для захисту свого сина….Мене більше зацікавив один аргумент, який використовує МВС у своїй заяві – ніби є рішення Окружного адмінсуду Києва, яким визнано процедуру торгів «рюкзачків» та їх результати законними».

Ще більш вражаючим є той факт, що справа дивним чином потрапила до судді Аблова, а він сам зумів винести рішення у рекордно короткий термін.

«Отже через 1,5 роки після торгів, а саме 08.06.17 р. один з учасників раптом їх оскаржує в славнозвісному суді Вовка, Аблова, Арсірія, Саніна енд ко. Скільки зазвичай триває справа у ОАСК? Практикуючі юристи знають – від 6 місяців і більше… Ця справа була розглянута за місяць. І вже 10.07.17 з’явилась постанова, що з торгами усе гуд», — написав Маселко.

У заяві Москаленко підкреслюється, що позивач чомусь вирішив її не оскаржувати.

«Ніхто постанову не оскаржував, і вона спокійно набрала законної сили. Думаю, коментарі зайві», — додав Маселко.

Таким чином Аблов не лише отримав підтримку Авакова, але й зміг вийти сухим з води після звинувачень НАБУ. Будь-хто після такого заліг би на дно, але не Євгеній Валерійович.

Кандидат до ДБР

Допомігши Авакову і дискредитувавши роботу НАБУ, у 2018 році, Євгеній Валерійович потрапляє до списка претендентів на посаду голови Державного бюро розслідувань в Миколаєвській області.

Аблов, корупція, схеми, квартири, гроші, влада, ДБР, НАБУ, Державне бюро розслідувань, ОАСК, бегемот, begemot, begemot.media

Аблов у списку кандидатів до ДБР

Відбір кандидатів на керівні посади ДБР вже встиг наробити галасу серед громадськості  та політиків. Фахівців цієї ланки має обирати зовнішня комісія при Державному бюро розслідувань, до складу якої входять представники президента, Ради та Кабміну. За словами нардепа Мустафи Найєма, діюча комісія політично заангажована. На неї здійснюють вплив дві групи – «Народний фронт» з одного боку, з іншого – нардеп Грановський та, власне, провладна партія «БПП».

Але не зважаючи на усю критику щодо ДБР і коментарі власних доброзичливців Аблов від своїх намірів, схоже, відмовлятися не збирається. Не зупиняють його ні скандали з прийняттям рішень про розгін Майдану і отримання за це квартири, ні безмежні володіння його дружини, матері і сина. ні розслідування «Слідство.інфо», про ухвалення рішень під час перебування за кордоном на елітному курорті:

У середині лютого 2015 року прокуратура та міліція провели обшук в Окружному адміністративному суді м.Києва. 9 годин слідчі вивчали документи та опитували служителів Феміди. Основною причиною була підозра про підробку документів. Підробкою документів слідчі вважають той факт, що деякі рішення судді виносили тоді, коли фізично перебували не в Україні. Це неприпустимо, адже розглядати справи дозволяється тільки в приміщенні суду. У отриманних даних про виїзди за кордон суддів Окружного суду фігурує і Аблов.

Поки Аблов літав по курортам від його імені виносилися судові рішення. Згідно данних Єдиного державного реєстру судових рішень неодноразова практика, коли колегія за участі Євгенія Аблова виносила рішення, хоча за даними правоохоронців Аблов в цей час перебував за межами України. Самі служителі Фемиді називають дати в документах «опискою».

Як закінчиться вся ця історія поки що невідомо, залишається лише сподіватися, що одіозний суддя, який вже встиг обдурити багатьох українців не потрапить на посаду, займаючи яку він отримає нові, набагато більш вражаючі, можливості для корупційних схем.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube